Aktualności

Opublikowano: 2012-08-17

Idea gry

Każdy patrząc wstecz na swoje decyzje potrafi dostrzec błędy, które popełnił i widzi sytuacje, w których postąpiłby inaczej. Ile można by zyskać podejmując odmienne decyzje, a ile stracić nie robiąc nic? Czy pracując na etacie można zostać milionerem? Czy potrzebny jest raczej łut szczęścia, żeby tego dokonać zanim się zestarzejesz? Ile potrzeba profesjonalnej wiedzy, a ile troskliwej uwagi, aby twoje pieniądze pracowały dla Ciebie?

 

Idą tej gry jest pokazanie, jak te wszystkie elementy wpływają na stan twojego portfela. Każdy kwartał rozliczy Ciebie z twoich decyzji. Przekonasz się, które z nich były właściwe i łatwo dostrzeżesz te chybione. Zobaczysz jak koniunktura gospodarcza wpływa na stan twojego portfela. Szybko rozpoznasz sygnały, które świadczą o nadchodzącej zmianie i co trzeba zrobić, by na tym dodatkowo zarobić.
 

Opublikowano: 2012-08-16

Co gra kształtuje?

Gra pozwala poprzez proste decyzje zgromadzić doświadczenie z trudnej dziedziny, jaką jest zarządzanie własnymi pieniędzmi. Dzięki temu rozwijasz się i dojrzewasz do decydowania się na niełatwe rozwiązania. Dzięki nim jesteś w stanie właściwie ocenić akceptowalny poziom ryzyka i ukształtować swój inwestycyjny charakter. Grając przekonasz się jak każda podjęta decyzja wpływa na stan twojego konta, ile przyniesie zysku i ile będzie kosztować. Poznasz, w jakim stopniu koszty życia i ich zmiany wpływają na twoje dochody. Zdasz sobie sprawę z tego, jak kredyt obciąża domowy budżet i jak można te koszty zmniejszyć.

 

Będziesz mógł przekonać się, ile można zyskać inwestując w nieruchomości i jakie ryzyko to za sobą niesie. „Pierwszy milion” pozwala poznać trudne procesy, jakimi rządzi się ekonomia i jak wpływają one na Twój portfela.

Opublikowano: 2012-08-15

Dla kogo gra?

Gra adresowana jest dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną. Osoby początkujące znajdą tu wskazówki wyjaśniające podstawowe mechanizmy ekonomiczne a podejmując decyzje poznają ich wpływ na stan własnego portfela.

 

Na każdym etapie gry dostępny jest komentarz dotyczących wszystkich elementów występujących w rozgrywce. Pojawiają się również wskazówki pozwalające dostrzec zmiany, jakim podlega koniunktura gospodarcza. Możliwe jest wielokrotne przejście rozgrywki na poziomie łatwym poznając i utrwalając sobie właściwe decyzje. Osoby bardziej zaawansowane sprawdzą się na poziomie trudnym a dostęp do rankingu graczy pozwoli odnaleźć się wśród wszystkich tych, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie dojścia do miliona.
 

X

Informujemy, że serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.