Aktualności

Opublikowano: 2012-08-16

Co gra kształtuje?

Gra pozwala poprzez proste decyzje zgromadzić doświadczenie z trudnej dziedziny, jaką jest zarządzanie własnymi pieniędzmi. Dzięki temu rozwijasz się i dojrzewasz do decydowania się na niełatwe rozwiązania. Dzięki nim jesteś w stanie właściwie ocenić akceptowalny poziom ryzyka i ukształtować swój inwestycyjny charakter. Grając przekonasz się jak każda podjęta decyzja wpływa na stan twojego konta, ile przyniesie zysku i ile będzie kosztować. Poznasz, w jakim stopniu koszty życia i ich zmiany wpływają na twoje dochody. Zdasz sobie sprawę z tego, jak kredyt obciąża domowy budżet i jak można te koszty zmniejszyć.

 

Będziesz mógł przekonać się, ile można zyskać inwestując w nieruchomości i jakie ryzyko to za sobą niesie. „Pierwszy milion” pozwala poznać trudne procesy, jakimi rządzi się ekonomia i jak wpływają one na Twój portfela.

Opublikowano: 2012-08-15

Dla kogo gra?

Gra adresowana jest dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną. Osoby początkujące znajdą tu wskazówki wyjaśniające podstawowe mechanizmy ekonomiczne a podejmując decyzje poznają ich wpływ na stan własnego portfela.

 

Na każdym etapie gry dostępny jest komentarz dotyczących wszystkich elementów występujących w rozgrywce. Pojawiają się również wskazówki pozwalające dostrzec zmiany, jakim podlega koniunktura gospodarcza. Możliwe jest wielokrotne przejście rozgrywki na poziomie łatwym poznając i utrwalając sobie właściwe decyzje. Osoby bardziej zaawansowane sprawdzą się na poziomie trudnym a dostęp do rankingu graczy pozwoli odnaleźć się wśród wszystkich tych, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie dojścia do miliona.
 

X

Informujemy, że serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.