Aktualności

Opublikowano: 2012-09-29

Czy potrafisz zarobić milion zł w godzinę?

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zagrać w „Pierwszy milion” - internetową symulację przygotowaną przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Gra odzwierciedla codzienne życie dorosłego człowieka. Pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania usług bankowych, rynku kapitałowego i innych produktów finansowych. Gracze poznają również długoterminowe skutki swoich wyborów, a także wpływ różnorodnych czynników ekonomiczno – społecznych na codzienne życie. Zdobyte w ten sposób umiejętności mogą zostać wykorzystane w realnym świecie, przy podejmowaniu decyzji związanych z wyborem ścieżki edukacyjnej, budowaniem kariery, utrzymywaniem równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym  oraz inwestowaniem i oszczędzaniem własnych pieniędzy.

- Świat finansów jest obecny w naszym codziennym życiu, a produkty finansowe, z którymi się spotykamy - coraz bardziej skomplikowane.  Niezbędna jest zatem kompleksowa  edukacja finansowa. Programy edukacji finansowej muszą jednak być prowadzone w sposób angażujący uczestników, dostosowany do tego, jak lubią oni spędzać wolny czas. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie gry  „Pierwszy milion”, która w nowoczesnej formie przekazuje praktyczną wiedzę na temat zarządzania finansami -  mówi Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Konkurs potrwa do 18 października.

Zwycięzca otrzyma 5000 zł, a Ci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce - odpowiednio 3000 i 2000 zł. Studenci z miejsc 4-8 wzbogacą się o 1000 zł.

Opublikowano: 2012-08-17

Idea gry

Każdy patrząc wstecz na swoje decyzje potrafi dostrzec błędy, które popełnił i widzi sytuacje, w których postąpiłby inaczej. Ile można by zyskać podejmując odmienne decyzje, a ile stracić nie robiąc nic? Czy pracując na etacie można zostać milionerem? Czy potrzebny jest raczej łut szczęścia, żeby tego dokonać zanim się zestarzejesz? Ile potrzeba profesjonalnej wiedzy, a ile troskliwej uwagi, aby twoje pieniądze pracowały dla Ciebie?

 

Idą tej gry jest pokazanie, jak te wszystkie elementy wpływają na stan twojego portfela. Każdy kwartał rozliczy Ciebie z twoich decyzji. Przekonasz się, które z nich były właściwe i łatwo dostrzeżesz te chybione. Zobaczysz jak koniunktura gospodarcza wpływa na stan twojego portfela. Szybko rozpoznasz sygnały, które świadczą o nadchodzącej zmianie i co trzeba zrobić, by na tym dodatkowo zarobić.
 

Opublikowano: 2012-08-16

Co gra kształtuje?

Gra pozwala poprzez proste decyzje zgromadzić doświadczenie z trudnej dziedziny, jaką jest zarządzanie własnymi pieniędzmi. Dzięki temu rozwijasz się i dojrzewasz do decydowania się na niełatwe rozwiązania. Dzięki nim jesteś w stanie właściwie ocenić akceptowalny poziom ryzyka i ukształtować swój inwestycyjny charakter. Grając przekonasz się jak każda podjęta decyzja wpływa na stan twojego konta, ile przyniesie zysku i ile będzie kosztować. Poznasz, w jakim stopniu koszty życia i ich zmiany wpływają na twoje dochody. Zdasz sobie sprawę z tego, jak kredyt obciąża domowy budżet i jak można te koszty zmniejszyć.

 

Będziesz mógł przekonać się, ile można zyskać inwestując w nieruchomości i jakie ryzyko to za sobą niesie. „Pierwszy milion” pozwala poznać trudne procesy, jakimi rządzi się ekonomia i jak wpływają one na Twój portfela.

X

Informujemy, że serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.